Welwyn WPRT20AB-4R7JB270
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 4.7ohm, 9.696V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WPRT20AB-4R7JB270.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.92%
Introduction Date2014-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
OhmiteTWW5J4R7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 4.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW3J4R7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 4.3 Ohm 5% 5W ±300ppm/°C Ceramic Steatite RDL Thru-Hole Bulk
Thermistor NTC 4.7 Ohm 5% 2-Pin Radial 2880K < -5 Bulk
Descriptions
Descriptions de Welwyn WPRT20AB-4R7JB270 fournies par ses distributeurs.
Through Hole Wirewound Resistor, Aec-Q200 Wprt Series, 4.7 Ohm, 20 W, 5%, 400Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
5% ¡À400ppm/¡æ 4.7¦¸ 20W 63mm*12.5mm*25mm
RESISTOR, WIREWOUND, 4R7, 20W, 1KV, 5%; Product Range:WELWYN - WPRT Serie Wirewound Radial Terminal Resistor; Resistance:4.7ohm; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Quick Connect; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Resistor Case Style:-; Resistor Mounting:Panel