Welwyn WHS7-68RJT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 21.817V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS7-68RJT07.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Tendance sur 3 mois:
-1.67%
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP9WS68RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176045-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 21.8174V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB68R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS7-68RJT07 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 68 Ohm 5% 7W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
68¦¸ ¡À5% 7W ¡À200ppm/¡æ 25mm*8.8mm
RES, WIREWOUND, 68R, 5%, 7W, AXIAL; Resistance:68ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:7W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 68R, 7W, 700V, 5%; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)