Welwyn WHS7-4R7JT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 4.7ohm, 5.736V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS7-4R7JT07.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Tendance sur 3 mois:
-1.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
VISHAY AC05000004708JAC00 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
4.7 Ohms 5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withst
TE Connectivity / AMP3-1623795-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5J4R7E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4.7ohm, 4.8477V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-4R7
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS7-4R7JT07 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR WHS 0.346Diax0.984L 8.80mmx25.00mm 7W 4.7Ohm ±200ppm/C
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 7W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
RESISTOR, SURGE, 4R7, 7W, 700V, 5%; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)