Welwyn WHS5-100RJT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 22.3607V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS5-100RJT075.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 100ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCH4100RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 100ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
AC05 SERIES AXIAL FUSIBLE WIREWOUND RESISTOR 100OHMS +/-5% 5W +/-200PPM/K
TE ConnectivitySBCH4100RJ
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS5-100RJT075 fournies par ses distributeurs.
Wirewound Resistors - Through Hole WHS High Surge
WELWYN/TT ELECTRONICS 53653899
RES, WIREWOUND, 100R, 5%, 5W, AXIAL; Resistance:100ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 100R, 5W, 500V, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)