Welwyn WHS3-68RJA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 14.2829V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS3-68RJA1.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+32.08%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Res, 68R, 3W, Axial, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Vishay AC03000006809JACCS
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity2176082-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68Ohm, 500V, 5% +/-Tol, -300, 300Ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP3W68RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879354-7
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 68ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS3-68RJA1 fournies par ses distributeurs.
Wirewound Resistors-Through Hole WHS High Surge
68¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm
RES, WIREWOUND, 68R, 5%, 3W, AXIAL; Resistance:68ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 68R, 3W, 350V, 5%; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)