Welwyn WHS2-47RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 47ohm, 9.6954V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS2-47RJA25.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Tendance sur 3 mois:
-7.35%
Pièces détachées
VISHAY AC01000004709JA100 Through Hole Resistor, 47 ohm, Axial Leaded, 1 W,5%, AC Series
Stackpole ElectronicsRSF2JA47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Wirewound 47Ohm 5% 1W +100ppm/K to +180ppm/K Conformal Axial Box
Stackpole ElectronicsRSMF3JT47R0
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 47Ohm 3W
Stackpole ElectronicsRSF2JA51R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Wirewound 50 Ohm 5% 1W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS2-47RJA25 fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR WHS 0.142Diax0.354L 3.60mmx9.00mm 2W 47Ohm ±200ppm/C
Res Wirewound 47 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 47R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:47ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 47R, 2W, 250V, 5%; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)