Welwyn WHS2-1RJA25
RES, WIREWOUND, 1R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance: 1ohm; Product Range: WHS Series; Power Rating: 2W; Resistance...
Fiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
FarnellWHS2-1RJA2505
14h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS2-1RJA25.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
Pièces détachées
NFR25H FIXED RESISTOR - FUSIBLE Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1Ohm 0.5W 1/2W
Resistor Fusible Metal Film 1Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Ceramic Axial Through Hole T/R
Yageo GroupFRM-25JT-52-1R
FRM Series 1 Ohm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Axial Flame Proof Metal Film Resistor
Yageo GroupPNP300JR-73-1R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERX-2FJS1R0E
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1623795-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS2-1RJA25 fournies par ses distributeurs.
RES, WIREWOUND, 1R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:1ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes