Welwyn WHS2-10RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10ohm, 4.4721V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS2-10RJA25.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSMF2JT9R10
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 9.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF200JB-73-10R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879352-7
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 11ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF2JT9R10
Fixed Resistor, Carbon Film, 2W, 9.1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS2-10RJA25 fournies par ses distributeurs.
WHS Series Ø 3.6 x 9 mm 10 Ohm 2 W ±5 % ±200 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
RES, WIREWOUND, 10R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:10ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 10R, 2W, 250V, 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)