Welwyn WHS2-100RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 100ohm, 14.143V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WHS2-100RJA25.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-97.61%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRSF2JT110R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 110ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT110R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 110Ohm 2W
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 100ohm, 14.1421V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF200JB-73-100R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J100RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1625888-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WHS2-100RJA25 fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 100 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 100R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:100ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 100R, 2W, 250V, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)