Welwyn WH50-68RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 68 Ohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH50-68RJI.
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.42%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH50-68RJI fournies par ses distributeurs.
ALUMINIUM HOUSED WIREWOUND RESISTOR Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 68ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À50ppm/¡æ 68¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
RESISTOR, 50W 5% 68R; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V