Welwyn WH50-5RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 5 Ohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH50-5RJI.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Datasheet4 pagesIl y a 11 ans
Datasheet4 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 20 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH50-5RJI fournies par ses distributeurs.
5% ¡À50ppm/¡æ 5¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
RESISTOR, 50W 5% 5R; Resistance:5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V