Welwyn WH50-4R7JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 4.7ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH50-4R7JI.
Tendance sur 3 mois:
-0.44%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH50-4R7JI fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 50W ±75ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Wirewound Resistors - Chassis Mount 4.7ohms 5%
5% ¡À75ppm/¡æ 4.7¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
WIREWOUND RESISTOR, 4.7 OHM, 50W, 5%; Resistance:4.7ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 4R7; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V