Welwyn WH50-3K3JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 3.3 Kohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH50-3K3JI.
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.76%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH50-3K3JI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 3300ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
3.3K¦¸ ¡À5% 50W ¡À25ppm/¡æ 51mm*30mm*16mm
WH50-3K3JI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RESISTOR, 50W 5% 3K3; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V