Welwyn WH50-33KJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 33 Kohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH50-33KJI.
Tendance sur 3 mois:
-27.78%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH50-33KJI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 33000ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Resistor, Axial Leaded, 2.2 kohm, WH, 50 W, 5%, Solder Lug, 1.25 kV
5% ¡À25ppm/¡æ 33K¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
RESISTOR, 50W 5% 33K; Resistance:33kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Panel; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH50; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:1250V