Welwyn WH50-150RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 150ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH50-150RJI.
Tendance sur 3 mois:
-1.69%
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH50-150RJI fournies par ses distributeurs.
Wirewound Resistors - Chassis Mount 150ohms 5%
5% ¡À25ppm/¡æ 150¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
WIREWOUND RESISTOR, 150 OHM, 50W, 5%; Resistance:150ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 150R; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kVAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V