Welwyn WH5-220RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH5-220RJI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Farnell
Newark
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityTHS10220RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 220ohm, 160V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS50220RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 220ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA25220RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 220ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7.5W, 220ohm, 40.6202V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 220 Ohm 1% 50W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Fixed Resistor, Wire Wound, 7.5W, 200ohm, 38.7298V, 1% +/-Tol, Chassis Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH5-220RJI fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIRE WOUND, 2.2KOHM, 25W, 5%
RESISTOR, WIREWOUND, 220R, 5%, AXIAL; Resistance:220ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:150V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 10W 5% 220R; Resistance:220ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH5; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:160V