Welwyn WH5-150RJI
Res Wirewound 150 Ohm 5% 10W ±25ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH5-150RJI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-31.78%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityTHS10150RJ
Res Wirewound 150 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS15150RJ
Res Wirewound 150 Ohm 5% 15W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Res Wirewound 150 Ohm 1% 7.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Ohmite805F150
Res Wirewound 150 Ohm 1% 5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Resistor Wirewound 150 Ohm 1% 25W 20ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Card Pack
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH5-150RJI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 150ohm, 150V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
WIREWOUND RESISTOR, 150 OHM, 10W, 5%
METAL FILM RESISTOR, 22 OHM, 2W, 5%
RESISTOR, 10W 5% 150R; Resistance:150ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes