Welwyn WH300-47RJI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 47 ohm, 300 W, 5%, 100ppm/ C RoHS Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH300-47RJI.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH300-47RJI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 300W, 47ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 300W, 5%, 47R; Resistance: 47ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 300W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 2.5kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature C