Welwyn WH25-680RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 680ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-680RJI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
element14
Tendance sur 3 mois:
-45.22%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP2-1879009-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 30W, 680ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA25680RJ
Res Wirewound 680 Ohm 5% 25W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityER74680RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 680ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000006800JAC00 Through Hole Resistor, 680 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
680 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withs
Ohmite20J680E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 680ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-680RJI fournies par ses distributeurs.
5% ¡À25ppm/¡æ 680¦¸ 25W 51mm*28mm*15mm
RESISTOR, 25W 5% 680R; Resistance:680ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:560V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 680R; Resistance:680ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V