Welwyn WH25-56RJI
Res Wirewound 56 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-56RJI.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-34.05%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityTHS1056RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 56ohm, 160V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS1556RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 56ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 60 Ohm 1% 25W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Res Wirewound 60 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Res Wirewound 56.2 Ohm 1% 10W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Card
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-56RJI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 56ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
WIREWOUND RESISTOR, 56 OHM, 25W, 5%
RESISTOR, METAL FILM, 2.7OHM, 2W, 5%; Resistance: 2.7ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 2W; Voltage Rating: 350V; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Resistor Element Material: Metal Film; No. o
WIREWOUND RESISTOR, 56 OHM, 25W, 5%; Resistance:56ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:560V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes