Welwyn WH25-3R9JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 3.9ohm, 500V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-3R9JI.
Tendance sur 3 mois:
-35.29%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP4-1625971-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 3.9ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS153R9J
Res Wirewound 3.9 Ohm 5% 15W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS153R9J
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.75W, 3.9ohm, 1.7103V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J4R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 4ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite42J4R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 4ohm, 100V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-3R9JI fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 3.9 Ohm 5% 25W ±75ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 3.9 OHM, 25W, 5%
5% ¡À75ppm/¡æ 3.9¦¸ 25W 51mm*28mm*15mm
WIREWOUND RESISTOR, 3.9 OHM, 25W, 5%; Resistance:3.9ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:560V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 3R9; Power Rating:25W; Resistance:3.9ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WH25; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Resistor Element Type:Wirewound Aluminium Clad; Voltage, Rating:560V ac; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Case Style:Axial; External Length / Height:29mm; Temp, Coeff, +:50ppm/°C; Temp, Coeff, -:50ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; External Depth:15mm; Resistance, Insulation:10000Mohm; Temp, Op. Max:275°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:20°C; Voltage Rating, AC:560V; Width, External:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Temperature Rise:13.3°C