Welwyn WH25-1R0JI
Res Wirewound 1 Ohm 5% 25W ±75ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-1R0JI.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+67.12%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
TE Connectivity1-1625971-8
Aluminum Housed Solder Lug Wire Wound Pmnt Resistor, 1Ohm +/-5% 25W | TE Connectivity HSA251R0J
TE ConnectivityHSA501R0J
Through Hole Resistor, HSA50 Series, 1 ohm, 50 W, 5%, 1.25 kV
Ohmite850F1R0
Res Wirewound 1 Ohm 1% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount
Ohmite810F1R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 320V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount, 80
RH FIXED RESISTOR Axial Box Chassis Mount Resistor ±1% ±50ppm/C 1Ohm 7.5W
TE ConnectivityHSA101R0F
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 1ohm, 265V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-1R0JI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À75ppm/¡æ 1¦¸ 25W 51mm*28mm*15mm
WH25-1R0JI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RES, 1R, 25W, 500V, WIREWOUND;
WIREWOUND RESISTOR, 1 OHM, 25W, 5%; Resistance:1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:500V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes