Welwyn WH25-1KJI
RESISTOR, 25W 5% 1K; Resistance: 1kohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 25W; Resistance Tolerance: ¡À 5%;...
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-1KJI.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Datasheet4 pagesIl y a 11 ans
Datasheet4 pagesIl y a 12 ans
Datasheet4 pagesIl y a 17 ans
Datasheet3 pagesIl y a 20 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-51.96%
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-1KJI fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, 25W 5% 1K; Resistance:1kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:¡À 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:500V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficien
WIREWOUND RESISTOR, 1KOHM, 25W, 5%; Resistance:1kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:500V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2Pins RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V