Welwyn WH25-15KJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 15 Kohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-15KJI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
element14
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-66.67%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityER5815KJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 10W, 15000ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Thick Film 15K Ohm 5% 1W ±50ppm/C Molded SMD
TE ConnectivitySQMR515KJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 15000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityC1015KJL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J15KE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15000ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-15KJI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 15000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 25W 5% 15K; Resistance:15kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V