Welwyn WH25-150RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-150RJI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
element14
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-38.71%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityHSA25150RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 150ohm, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity / AMP4-1879075-0
Res Wirewound 150 Ohm 5% 25W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Resistor Wirewound 150 Ohm 1% 25W 20ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Card Pack
Res Wirewound 150 Ohm 1% 7.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Ohmite805F150
Res Wirewound 150 Ohm 1% 5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-150RJI fournies par ses distributeurs.
5% ¡À25ppm/¡æ 150¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
Resistor, 25W 5% 150R; Resistance:150Ohm; Product Range:wh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:solder Lug; Voltage Rating:560V; Resistor Element Material:wirewound; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 150R; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560VAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V