Welwyn WH25-10KJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 10 Kohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-10KJI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.67%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityHSA2510KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 10000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS2510KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 10000Ohm, 550V, 5% +/-Tol, -30, 30Ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS1510KJ
Res Wirewound 10K Ohm 5% 15W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 10000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 10K Ohm 1% 25W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 10000ohm, 447.2136V, 1% +/-Tol, Chassis Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-10KJI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 10000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À25ppm/¡æ 10K¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
RESISTOR, 25W 5% 10K; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560VAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V