Welwyn WH25-0R27JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.27 Ohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH25-0R27JI.
Tendance sur 3 mois:
-0.91%
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH25-0R27JI fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, 25W 5% 0R27; Resistance:0.27ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Series:WH25; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V