Welwyn WH200-1R0JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 200W, 1ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH200-1R0JI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Ohmite95J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 495V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite92J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.25W, 1ohm, 85V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite93J1R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1630019-0
Res Wirewound 1 Ohm 5% 200W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount
AC FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% -10/ -80ppm/C 1Ohm 7W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH200-1R0JI fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, WIREWOUND, 1R, 5%, SCREW; Resistance:1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:200W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes