Welwyn WH100-1R0JI
Res Wirewound 1 Ohm 5% 100W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WH100-1R0JI.
Tendance sur 3 mois:
-6.67%
Pièces détachées
Ohmite95J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 495V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite92J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.25W, 1ohm, 85V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite93J1R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
AC FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% -10/ -80ppm/C 1Ohm 7W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WH100-1R0JI fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 1ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 1 OHM, 100W, 0.05, SOLDER LUG; Resistance:1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes