Welwyn WDBR1-150RKT
Through Hole Thick Film Resistor, Wdbr Series, 150 Ohm, 1.5 Kw, 10%, 2.5 Kv Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WDBR1-150RKT.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 17 ans
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
OhmiteOY151KE
Fixed Resistor, Ceramic Composition, 2W, 150ohm, 400V, 10% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteOX151KE
Res Ceramic Composition 150 Ohm 10% 1W -1600ppm/°C to 1000ppm/°C Conformal AXL
OhmiteAY151KE
Fixed Resistor, Ceramic Composition, 4.5W, 150ohm, 10% +/-Tol, Through Hole Mount
Trimmer - 1/4In Sq St Cermet /Tube Packaging |Bourns, Inc. 3362P-1-151
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 150ohm, 38.7298V, 10% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 10% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WDBR1-150RKT fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1500W, 150ohm, 2500V, 10% +/-Tol