Welwyn WA85Z-100RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WA85Z-100RJI.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Mexico, Uk
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2021-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Welwyn WA85Z-100RJI fournies par ses distributeurs.
Res Wirewound 100 Ohm 5% 5W ±200ppm/C Z-Lead SMD T/R
RESISTOR, SMD, 5W 5% 100R; Power Rating:5W; Resistance:100ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WA85; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Wirewound Silicone; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Case Style:Z-Form Surface Mount; Body Diameter:7.0mm; Temp, Coeff, +:200ppm/°C; Temp, Coeff, -:200ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Body Length:16.5mm; Lead Diameter:0.8mm; Temp, Op. Max:155°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:25°C; Voltage, Element Limiting:150V; Voltage, Working:150V