Walsin Technologies WR12X820 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 82ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 82 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film Array 82 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X820 JTL fournies par ses distributeurs.
RES 82 OHM 5% 1/4W 1206
1206 82R 5% Resistor
电阻, 82R, 5%, 0.25W, 1206, 厚膜;
new, original packaged
RES, 82R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 82ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)