Walsin Technologies WR12X6R8 JTL
Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -200ppm/C to 400ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-29.41%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X6R8 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, -200,400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors 200V -200ppm/℃~+400ppm/℃ ±5% 6.8Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Resistor 1206 6.8Ω ±5% 1/4W -200~+400ppm/℃
RES, 6R8, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 6.8ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: -200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)