Walsin Technologies WR12X3R3 JTL
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -200ppm/C to 400ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
THICK FILM RESISTOR CHIP, 3 OHM 250mW, 1%
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X3R3 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.3ohm, 200V, 5% +/-Tol, -200,400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% -200ppm/℃~+400ppm/℃ 3.3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Resistor 1206 3.3Ω ±5% 1/4W -200~+400ppm/℃
RES, 3R3, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.3ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: -200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)