Walsin Technologies WR12X181 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
TME
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X181 JTL fournies par ses distributeurs.
SMD Resistor 1206 180Ω ±5% 1/4W ±100ppm/℃
电阻, 180R, 5%, 0.25W, 1206, 厚膜;
RES, 180R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)