Walsin Technologies WR12X153 JTL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 15kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+806%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR12X153 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Resistor 1206 15KΩ ±5% 1/4W ±100ppm/℃
RES, 15K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 15kohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)