Walsin Technologies WR08X150 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet10 pagesIl y a 10 ans
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 15Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicEXB-U24150JX
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR08X150 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 15ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 15Ω ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 15R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)