Walsin Technologies WR04X274 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
Datasheet9 pagesIl y a 14 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR04X274 JTL fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 270K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RES 270K OHM 5% 1/16W 0402 / 270 kOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 270000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
WR04 Series 0402 270 kO 0.063 W ±5% ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor