Walsin Technologies WF04P1001FTL
Fixed Resistor, 0.1W, 1000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Farnell
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WF04P1001FTL fournies par ses distributeurs.
Surface Mount Chip Resistor, Wf04P Series, 1 Kohm, 125 Mw, 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WF04P1001FTL
RES, 1K, 1%, 50V, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 1kohm; Product Range: WF04P Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)