Vishay WSL2512R0120FTA18
SMD Chip Resistor, 12 MOhm, ± 1%, 2 W, 2512 [6332 Metric], Metal Strip, High Power
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL2512R0120FTA18.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8CWFR012V
Res Thick Film 1206 12m Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJM1WSF12MU
Res Thick Film 2512 0.012 Ohm 1% 1W Molded SMD T/R
PanasonicERJ-8BWFR012V
Res Thick Film 1206 0.012 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityTLM2HER012FTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.012 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Metal Strip 1206 0.012 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Res Metal Strip 2010 0.012 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL2512R0120FTA18 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.012ohm, 0.1549V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
WSL-2512-18 .012 1% R86
RES 0.012 OHM 1% 2W 2512