Vishay WSL1206R1800FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.18ohm, 0.3V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL1206R1800FEA18.
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupPT1206FR-070R18L
PT Series 1206 0.18 Ohm ±1% 0.25 W ±75 ppm/°C Current Sense Chip Resistor
Yageo GroupPT1206FR-7W0R18L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 180mOhm 1% Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.165 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8RSFR18V
SMD Current Sense Resistor, 0.18 ohm, ERJ8RS Series, 1206 [3216 Metric], 250 mW,1%, Thick Film
PanasonicERJ-8BSFR18V
Res Thick Film 1206 0.18 Ohm 1% 0.5W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.18 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL1206R1800FEA18 fournies par ses distributeurs.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5 W,0.18 OHM,1% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.18 OHM 1% 1/2W 1206
RES SMD 180 MOHM 1% 1/2W 1206
WSL-1206-18 .18 1% EA e3
.18 OHM .5W 1% HIGH POWER