Vishay WSL0805R1000FTG18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.1ohm, 0.1581V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL0805R1000FTG18.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-L06KF10CV
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR100V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BSFR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRL73H2BR10FTD
Res Current Sense Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
TE Connectivity2176053-8
0805 0.1 ohm, .25 W, 1 %, 300 ppm Surface Mount Low Ohmic Resistor, Thick Film
Yageo GroupRL0805FR-7W0R1L
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL0805R1000FTG18 fournies par ses distributeurs.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.11 OHM,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.1 OHM 1% 1/4W 0805