Vishay WSL0805R1000DTG18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25W, 0.1 Ohm, 0.5% Tol, Tin-pb, Tape/reel, Hipwr
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL0805R1000DTG18.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-L06KF10CV
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR100V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BSFR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.33W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRL73H2BR10FTD
Res Current Sense Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityRL73K2AR10JTD
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2176053-8
0805 0.1 ohm, .25 W, 1 %, 300 ppm Surface Mount Low Ohmic Resistor, Thick Film
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL0805R1000DTG18 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.1ohm, 0.1581V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.1 OHM 0.5% 1/4W 0805