Vishay WSL0805R0300FTG18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.03ohm, 0.0866V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL0805R0300FTG18.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Metal Strip 0805 0.03 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWFR030V
Res Thick Film 0805 0.03 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 0805 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6CWFR027V
Res Thick Film 0805 0.027 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 0805 33mOhm 1% Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL0805R0300FTG18 fournies par ses distributeurs.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.03 OHM,1% TOL, TIN-PB, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.03 OHM 1% 1/4W 0805