Vishay WSL0805R0250JTG18
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.25W, 0.025 Ohm, 5% Tol, Tin-lead, Tape/reel, Hi Pwr
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL0805R0250JTG18.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Datasheet4 pagesIl y a 7 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Res Metal Strip 0805 0.025 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWJR024V
Res Thick Film 0805 0.024 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-6CWJR027V
Res Thick Film 0805 0.027 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWJR025V
Res Thick Film 0805 0.025 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PE FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 25mOhm 0.125W 1/8W
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL0805R0250JTG18 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.025ohm, 0.0791V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.025 OHM 5% 1/4W 0805