Vishay WSK2512R0100FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 35ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSK2512R0100FEA.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Newark
Farnell
Future Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.78%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJM1WSF10MU
Resistor Thick Film 2512 10m Ohm 1% 1W 100ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Metal Strip 2512 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
TE ConnectivityTL3AR01F
Res Metal Foil 2512 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Epoxy Pad SMD Cut Tape
Res Metal Strip 2512 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 2512 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive Bulk
TE Connectivity1879378-1
Res Metal Strip 2512 10m Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Molded SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Vishay WSK2512R0100FEA fournies par ses distributeurs.
Res Metal Strip 2512 0.01 Ohm 1% 1W ±35ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
1W ±1% ±35ppm/℃ 10mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
WSK Series 2512 1 W 0.01 Ohm ±1 % ±35 ppm/°C Power Metal Strip® Resistor
METAL STRIP LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 10MOHM +/-1% 1W +/-35PPM/DEGC
SMD Resistor 2512 1W 1% R01 Taped
RESISTOR, METAL STRIP, 0.01 OHM 1%; Resistance:0.01ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Voltage Rating:0.1V dc; Series:WSK; Temperature Coefficient:± 35ppm/°C; Resistor Element Type:Solid Metal Nickel-Chrome or Manganese-Copper Alloy; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:2512; External Length / Height:6.35mm; Temperature Coeff. -:35ppm/°C; Tempperature Coeff. +:35ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating DC:0.1V; External Depth:0.635mm; External Width:3.18mm; Max Operating Temperature:170°C; Min Temperature Operating:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C