Vishay WR404140A1200JFE00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 120ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
DistributorSKUMinPkg
AvnetWR404140A1200JFE0002500
3d
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WR404140A1200JFE00.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Future Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay WR404140A1200JFE00 fournies par ses distributeurs.
WR Series Ø 10 x 3.9 mm 120 Ohm 2 W ±5 % ±200 ppm/K Metal Oxide Film Resistor
Res Metal Oxide 120 Ohm 5% 2W ±200ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive T/R
WR4 120R 5% RE