Vishay WKP471MCPEF0KR
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL / 470 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WKP471MCPEF0KR.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
element14
Newark
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+75.70%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay WKP471MCPEF0KR fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, 0.00047uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 470pF 760VAC/500VAC K4000 20% (8 X 6mm) Radial 12.5mm Bulk
CAPACITOR CERAMIC DISC 470PF 760VAC K4000 RAD; Dielectric Characteristic:K4000; Capacitance:470pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:760VAC; Series:WKP; Capacitor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2