Vishay WFCP0402R0120FE66
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.012ohm, 0.055V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WFCP0402R0120FE66.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2022-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay WFCP0402R0120FE66 fournies par ses distributeurs.
Res, 0R012, 1%, 0.25W, Metal Foil, 0402 Rohs Compliant: Yes |Vishay WFCP0402R0120FE66
RES 0.012 OHM .25 W 1% 0402 SMD
WFCP Series 0402 0.25 W 12 mOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Metal Foil Chip Resistor