Vishay VS-GT250SA60S
Insulated Gate Bipolar Transistor, 359A I(C), 600V V(BR)CES, N-Channel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-GT250SA60S.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+148%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-GT250SA60S fournies par ses distributeurs.
Insulated Gate Bipolar Transistor, Ultralow VCE(on), 250 A
晶体管, IGBT 模块, 600V, 359A, 750W, SOT-227;
IGBT MOD 600V 380A 893W SOT227
IGBT, SINGLE, 600V, 359A, SOT-227; Continuous Collector Current:359A; Collector Emitter Saturation Voltage:-; Power Dissipation:750W; Operating Temperature Max:175°C; IGBT Termination:Stud; Collector Emitter Voltage Max:600V RoHS Compliant: Yes